Okolie
Termálne kúpalisko Podhájska
V roku 1973 bol navŕtaný geotermálny prameň silne mineralizovanej vody v hĺbke 1900m. Voda má pri ústí teplotu 80° C a výdatnosť 50 litrov za sekundu. Na prvý pohľad neuveriteľné, ale je to tak. Slovensko má more. Jeho voda je totiž unikátom porovnateľným s vodou Mŕtveho mora. Je vhodná na liečenie chorôb pohybového ústrojenstva, reumatizmu, bolestí chrbtice, kĺbových, kožných a cievnych ochorení. Termálna voda blahodárne pôsobí aj pri doliečovaní zlomenín, alebo stimulácii činnosti štítnej žľazy. Jej slanosť zabraňuje šíreniu a prenosu baktérií. Areál poskytuje viacero možností relaxu. Okrem kúpania tiež hydromasáž, perličkový kúpeľ, saunu, vodoliečbu a fitnescentrum. Návštevníkom kúpaliska slúži na aktívny oddych aj volejbalové a detské ihrisko.
Termálne kúpalisko Vadaš Štúrovo (50 km)
Vadaš v Štúrove je obľúbené a vyhľadávané termálne kúpalisko, ktoré ponúka široký sortiment služieb. Svojou kapacitou nad 10.000 návštevníkov, bazénmi rôznej veľkosti, krytou plavárňou, novými radmi bufetov i možnosťou športovania ponúka ideálne podmienky na oddych milovníkom vody a slnka. Na kúpalisku nájdete 7 vonkajších a 2 kryté bazény, medzi nimi masážny bazén, vonkajší sedací bazén s celoročnou prevádzkou a jedinečný bazén s umelým vlnobitím na Slovensku. Bazény sú zásobované termálnou vodou z hĺbky 130 m a jej výstupná teplota dosiahuje 39 °C.
Termálne kúpalisko Patince (50 km)
Rekreačný areál termálneho kúpaliska sa nachádza v najjužnejšej obci Slovenska – v Patinciach. Areál sa rozprestiera v oblasti najdlhšieho slnečného svitu a najvyšších teplôt nameraných na území Slovenskej republiky. Rekreačný areál bol vybudovaný v okolí termálneho prameňa, ktorý vyviera z hĺbky 160–170 m a má teplotu 27 °C. Voda blahodárne pôsobí na choroby pohybového ústrojenstva. Patince ponúkajú veľké plážové priestory i vodné plochy. Umelé jazero v rozlohe 1,4 ha slúži na pestovanie vodných športov, člnkovanie a jazdu na vodných bicykloch.
Kúpalisko Nové Zámky (20 km)
Kúpalisko v Nových Zámkoch ponúka na ploche približne 8 ha pestrú ponuku možností trávenia voľného času. Pre návštevníkov je tu pripravený areál s ôsmimi bazénmi, ktoré sú k dispozícii počas letnej sezóny, ktorá sa začína začiatkom júna a trvá do konca septembra. Areál ponúka aj iné možnosti rekreácie vo voľnom čase podľa záujmu návštevníka na plochách športových a detských ihrísk. Pre milovníkov tenisu je k dispozícii cvičná stena alebo tenisové kurty. Ďalšími atrakciami sú ping-pongové stoly a areál minigolfu s 18-timi obrazcami ako aj dvojdráhová kolkáreň.
Hvezdáreň v Hurbanove (30 km)
Hvezdáreň v Hurbanove je jedným z prvých astrofyzikálnych observatórií v Európe. Založil ju v roku 1871 nadšenec vedy a jeden z najlepších astronómov Uhorska Mikuláš Konkoly Thege. Na sklonku 19. storočia patrila k najlepšie vybaveným v Európe. Za prvej Československej republiky mala 60-centrimetrový ďalekohľad, ktorý bol najväčším ďalekohľadom v Československu. Vedec Bohumil Šternberk ním ako prvý v Európe zmeral polohu novoobjavenej planéty Pluto.
Kaštieľ Topolčianky (40 km)
Pýchou obce Topoľčianky je rozsiahly anglický park, do ktorého je malebne zasadený klasicistický kaštieľ vytvárajúci južné krídlo historického objektu staršieho zámku. Zámok bol v minulosti letným sídlom Habsburgovcov, po prvej svetovej vojne slúžil ako prezidentské letovisko. Z klasicistického zámockého krídla sa postupne stalo múzeum. Jeho návštevníci môžu obdivovať bohatú knižnicu s vyše 14-tisíc zväzkami, ktorá je jednou z mála zachovaných zámockých knižníc na Slovensku.
Skalné obydlia Brhlovce (40 km)
Skalné obydlia v Brhlovciach patria bezpochyby k najvýznamnejším pozostatkom ľudovej architektúry. Traduje sa, že majú svoj pôvod v ochrane domáceho obyvateľstva pred nájazdmi Turkov v 16. a 17. storočí. Keďže sa tu nachádza dobre spracovateľský usadený popol a prach – tufit a tuf a obec a jej okolie zaznamenali v období treťohôr bohatú sopečnú činnosť, naskytla sa jedinečná možnosť ako ich využiť. A tak si do usadenín Brhlovčania vyrúbali jedinečné obytné i hospodárske priestory.
Arboretum Mlyňany (30 km)
Arborétum Mlyňany sa nachádza v obci Vieska nad Žitavou. Nachádza sa tu viac ako 2300 druhov vzácnych cudzokrajných drevín. Charakteristickou črtou parkovo upravenej plochy je rozsiahle zastúpenie stálozelených drevín. Tieto majú svoj pôvod v rôznych, klimaticky odlišných častiach sveta. V súčasnosti sa arborétum rozprestiera na ploche 67 ha. Dominantu chráneného areálu arboréta tvorí romantický kaštieľ z r.1894 s charakteristickou vežou z r.1905.
Námestie Európy v Komárne (40 km)
Nádvorie Európy je názov pre unikátne stavebné dielo architektov z Ateliéru Európa v Komárne. Stavby na novom námestí, ktoré má rozlohu 6 500 m2, sú v štylizovanej forme a reprezentujú historickú architektúru, charakteristickú pre jednotlivé oblasti Európy. Spojením historického jadra mesta Komárno s Nádvorím Európy sú historické vstupné brány. V strede námestia sa nachádza funkčná kópia pôvodnej studne, ktorá stála do roku 1878 na Hlavnom námestí, pred komárňanskou radnicou.
Bazilika v Ostrihome (40 km)
Najznámejšou pamiatkou Ostrihomu v Maďarsku je svetoznáma bazilika. Bazilika je 118 m dlhá a 40 m široká, vnútorná výška kupoly je 71,6 m. Jej príčelie zdobí osem 22 m vysokých stĺpov korintského štýlu. Terajšia bazilika tvoriaca dominantu mesta sa na podnet slovenského arcibiskupa Alexandra Rudnaya začala stavať v roku 1822. Na poschodí baziliky sa nachádza arcibiskupská klenotnica, v ktorej je zbierka stredovekých i novších sakrálnych predmetov.